Blog
Je obranný sprej efektívny?
Obranný sprej známy aj ako „kaser“, patrí pravdepodobne medzi nepopulárnejšie obranné prostriedky na sebaobranu na svete. Je jeho status naozaj opodstatnený ? Prečítajte si viacej o kaseroch v našom článku.
Aktívny strelec – ako reagovať?
Kto je aktívny strelec a ako využiť stratégiu RUN – HIDE – FIGHT v praxi v prípade takéhoto ohrozenia? Prečítajte si náš článok a zistite viac.
Mindset v sebaobrane
Zvládnutie násilia si vyžaduje fyzickú, taktickú a v neposlednom rade aj mentálnu pripravenosť. Prečítajte si viac o mindset-e v sebaobrane v našom článku.
Aké reakcie na hrozbu poznáme?
Keď čelíme ohrozeniu, obvykle reagujeme automaticky a bez vedomého rozhodovania. Prečítajte si viacej o troch reakciách na stresovú situáciu v našom článku.
Situačná bezpečnosť
Čo je to situačná bezpečnosť? Ako nám schopnosť vedome vnímať svoje okolie môže pomôcť pri predchádzaní napadnutí?
Syndróm dobrého dievčaťa
Je vám známy pojem syndróm dobrého dievčaťa? Čo môže mať tento fenomén spoločné s témou ženskej sebaobrany?
Rozdiely medzi bojovým športom, umením a sebaobranou
Bojové umenia, bojové športy a sebaobrana – čo je pre vás najvhodnejšie? V článku sa dozviete, pre koho sú vhodné jednotlivé disciplíny.
9 tipov pre rodičov – bezpečná cesta pre deti do školy
9 tipov pre rodičov, ktoré by mal poznať každý, kto má školopovinné dieťa. Ako môžem ako rodič prispieť k bezpečnosti môjho dieťaťa?
Prečo je sebaobrana tá správna pohybová aktivita pre dieťa?
Ktoré sú tie najdôležitejšie dôvody na prihlásenie dieťaťa na tréning sebaobrany? Ako môže tréning detskej sebaobrany pomôcť vášmu dieťaťu?
Môžu sa ženy obrániť proti niekomu silnejšiemu?
Ako si zvýšiť šancu pri fyzickom konflikte? Kam udierať pokiaľ sa bránime? Ako nám vedomosť o vitálnych bodoch môže pomôcť?
Sebaobrana a naša myseľ
Akú úlohu pri sebaobrane zohráva naša myseľ? Čo všetko je potrebné uvedomiť a ako sa na potenciálnu hrozbu pripraviť?