Brazílske Jiu Jitsu

Brazílske Jiu Jitsu (známe aj pod skratkou BJJ) je bojové umenie zamerané z veľkej časti na boj na zemi. Bojovník BJJ sa snaží pomocou rôznych pohybov dostať do čo najvýhodnejšej pozície tak, aby donútil súpera vzdať sa. Tento unikátny systém obsahuje veľké množstvo techník a ich kombinácií, a preto sú zápasy veľmi dynamickým a inteligentným procesom akcií a reakcií, vďaka čomu si BJJ vyslúžilo prezývku „ľudské šachy“.

Vyučujeme sebaobranný koncept pre začiatočníkov, ktorý vychádza z koncepcie Gracie Combatives od slávnej rodiny Gracie-ovcov z U.S.A. Na našich tréningoch absolvujete 36 lekcií pozostávajúcich z viac ako 70 individuálnych techník, ktoré sú esenciálne pre sebaobranu na ulici. Na tréningu pre začiatočníkov cvičíme bez kimona (Gi), nakoľko sa primárne orientujeme na sebaobranu a nie športové využitie BJJ. Po úspešnom absolvovaní základov BJJ sa venujeme aj športovým prvkom, ktoré sa dajú využiť na súťažiach.

Tento koncept výuky nájdete na Slovensku len u nás. Najbližšia BJJ škola, ktorá ponúka takúto koncepciu, sa nachádza v Rakúsku alebo Nemecku. Väčšina BJJ škôl sa totiž orientuje na športové prvky Brazílskeho Jiu Jitsu a sebaobranu vnímajú len ako doplnok do svojej výuky. 

Naše tréningy BJJ sú určené pre všetkých od 16 rokov. 

Tréningy BJJ sú vynikajúce z viacerých dôvodov:

  • ide o sebaobranu, ktorú využijete v rôznych životných situáciách
  • pohybovo-všestranný rozvoj s dôrazom na zlepšenie kondície podľa individuálnych možností
  • žiadne predchádzajúce skúsenosti s bojovými umeniami či športami nie sú potrebné
  • podporujú sebavedomie a psychickú pohodu, ktorá napomáha k tomu, aby sa teenageri a dospelí nestali obeťou šikany

Rozpis tréningov vo Zvolene:

Tréningy BJJ – Brazílskeho Jiu Jitsu (od 15 r.)

– každý utorok od 19:15 – 20:45 hod. 
– každý štvrtok od 18:45 – 20:15 hod.
– telocvičňa v objekte pri plavárni – P. O. Hviezdoslava 22, 960 01 Zvolen

Tréningy prebiehajú cez štátne sviatky a prázdniny.

 

Členské poplatky

Od 1.1.2023 je členský poplatok v rámci O.z. OTUS – akadémie sebaobrany pre Brazílske Jiu Jitsu (od 15 rokov) upravený nasledovne:
– tréning 1x do týždňa 35 EUR / kalendárny mesiac,
– tréning 2x do týždňa 55 EUR / kalendárny mesiac. 

Pevný mesačný poplatok sa platí vždy v jednotnej sume 35 EUR alebo 55 EUR, nakoľko si týmto pevne rezervujete miesto na tréningu. Z dôvodu neúčasti sa členský poplatok nevracia.

Informácie k platbe (kliknite)

Platbu za daný mesiac je potrebné uhradiť vždy prvý týždeň v mesiaci. Touto cestou vás prosíme, aby ste všetky platby (za tréningy, skúškový seminár a pod.) uhrádzali prostredníctvom bankového prevodu na číslo účtu občianskeho združenia:

  • IBAN: SK14 0900 0000 0051 3546 1827

Do poznámky k platbe uveďte nasledovné údaje:

  1. ak sa jedná o mesačný členský poplatok za tréningy pre deti, teenagerov, dospelých - Členský poplatok za mesiac/rok – celé meno dieťaťa / teenagera / dospelého.
  1. ak sa jedná o poplatok za 1 tréning pre dospelých – Jednorazový poplatok za tréning – celé meno teenagera / dospelého.
  1. ak sa jedná o poplatok za skúškový seminár, kde deti od 6 do 14 rokov získavajú detské stupne – Skúškový seminár mesiac/rok - celé meno dieťaťa.

Každú jednu platbu za služby, ktoré poskytuje naše združenie, je potrebné vyplatiť osobitne s príslušnou poznámkou k platbe.

Postup zápisu na tréning

K zápisu na tréning môžete využiť náš kontaktný formulár, napísať nám email na info@otus.sk alebo sa ozvať telefonicky na +421 910 321 112. Členom združenia sa stávate a ste zapísaný/á na tréningy po včasnej úhrade členského poplatku.

Kontaktný formulár

8 + 1 =

Pre zobrazenie podrobností ohľadom tréningov a lokalít kliknite na niektorý zo špendlíkov na mape.

Brazílske Jiu Jitsu pre dospelých

– každý štvrtok od 18:45 do 20:15 hod
– telocvičňa v objekte pri plavárni – P. O. Hviezdoslava 22, 960 01 Zvolen

Tréningy prebiehajú cez štátne sviatky a prázdniny.