O nás

OTUS – akadémia sebaobrany je skupina ľudí zanietených pre sebaobranu, bojové umenia a pohyb ako taký. Vzdelávanie ľudí nie je len naša práca. Je to naše životné poslanie, kde pomáhame ľuďom v tom, aby dokázali žiť život bez strachu z násilia, práve aj vďaka naučeným zručnostiam z našich tréningov a kurzov.

Držíme sa motta: „Neučíme ľudí len bojovať, ale predovšetkým byť sebaistými, aby bojovať nikdy nemuseli.“ Vieme, že iba sebavedomí ľudia, ktorí sa neboja postaviť za seba alebo iných, dokážu často len rečou tela odradiť potenciálnu hrozbu.

V sebaobrane pri ochrane svojho života neexistujú žiadne pravidlá. Preto neorganizujeme a ani sa nezúčastňujeme súťaží orientovaných na výkon, ktoré sú založené na pravidlách ako váhová, veková či technická kategória. U detí a mládeži podporujeme prirodzený pohyb a ich vnútornú motiváciu bez dôrazu na výkon.

Zameriavame sa na vzdelávanie detí, teenagerov a dospelých v týchto oblastiach:

  • osobná bezpečnosť, sebaobrana a bojové umenia
  • prevencia proti násiliu
  • poskytovanie poradenstva
  • zdravý pohyb a silový tréning

Zapíšte sa na tréning alebo kurz

Vyberte si spomedzi tréningov Brazílskeho Jiu Jitsu pre dospelých a teenagerov či kurzov sebaobrany pre ženy. Ako sa brániť učíme deti odmalička v rámci tréningov sebaobrany pre deti, a to vo Zvolene aj Banskej Bystrici. Organizujeme tiež špecializované kurzy pre firmy a školy.