Nauč sa brániť – Level 1

Kurz Nauč sa brániť – Level 1 je určený pre všetky ženy od 14 rokov, ktoré majú minimálne alebo žiadne skúsenosti so sebaobranou či bojovými umeniami. Kurz je organizovaný v 3 blokoch po 6 hodín a prispôsobili sme ho tak, aby ho zvládla každá účastníčka.

Cieľ kurzu

Cieľom je nadobudnúť sebaistotu a radikálne zvýšiť šancu ubrániť sa voči psychickému aj fyzickému nátlaku už za 18 hodín.

Filozofia kurzu

Filozofia nášho kurzu sa premieta do jeho samotnej štruktúry. Počas kurzu sa venujeme dvom hlavným bodom vychádzajúcim z nasledovných faktov:

1. Násilie väčšinou nezačína fyzickými útokmi, ale má určité sprievodné znaky. Schopnosť rozoznať blížiaci sa konflikt niekoľkonásobne zvyšuje šancu, že sa dokážete aj efektívne obrániť. V našich kurzoch sa držíme pravidla, že „útočník si nikdy nehľadá súpera, ale obeť “. Z psychologických výskumov je známe, že obete násilia majú určité spoločné znaky a mnohokrát sa títo ľudia stávajú obeťami opakovane. Práve preto kladieme dôraz na sebavedomé vystupovanie a efektívnu komunikáciu, vďaka ktorým dokážete predísť konfliktu už v jeho zárodku. Dôležitú úlohu tu zohráva napr. držanie tela, mimika, sebavedomý pohľad a zvýšená intenzita hlasu. V konfliktných situáciách je potrebné neakceptovať útočníkove správanie a aktívne sa proti nemu brániť.

2. Ženy zvyčajne zažívajú iné krízové situácie ako muži a sú častejšie prepadnuté alebo sexuálne obťažované, než zatiahnuté do klasickej bitky. V kurze zohľadňujeme tento fakt, a preto vyučujeme sebaobranu, ktorá nie je o spravodlivom boji dvoch rovnocenných súperov. Žena je totiž spravidla slabšia ako útočník a dokáže sa obrániť jedine vtedy, pokiaľ súpera prekvapí a dokáže ho rýchlo vyradiť z boja. V tomto prípade je dôležité si uvedomiť skutočnosť, že ako telo naučíte reagovať na tréningu, tak bude konať aj v konfliktnej situácii. Práve z toho dôvodu sa v našom kurze snažíme čo najviac priblížiť reálnej situácii, bez rizika úrazu.

Obsahová náplň kurzu

  • komunikačné zručnosti a spôsoby ako si vytýčiť osobné hranice nielen v konfliktnej situácii
  • základné fyzické techniky sebaobrany v stoji a na zemi
  • zbavenie sa strachu z úderu, resp. prekonanie strachu z riešenia nepríjemných situácií
  • „Stresový tréning“ – dokázať aplikovať naučené zručnosti v praxi pod tlakom
  • teória rozpoznávania nebezpečných situácií a právne minimum
  • práca s lapami (tréningové pomôcky), kde si natrénujete techniky a zapracujete na kondícii
  • bežné situácie, Role-play situácie – čo robiť pri vyhrážkach druhou osobou? Ako správne reagovať, ak vám niekto zablokuje dvere, cestu do bytu?

Základné informácie – Zvolen:

– cena kurzu je 200 € / účastníčka
– počet účastníčok: 5 – 10
– doba trvania: 3 bloky po 6 hodín cez víkend
– dátum: 1.6.-2.6.2024 a 8.6.2024
– čas: od 10:00 do 16:00 hod.
– miesto konania: telocvičňa pri predajni STYX – Pribinova 801/12, 960 01 Zvolen 
– na kurze sa Vám budú venovať dvaja inštruktori 
V prípade záujmu skupiny je možné kurz usporiadať aj v inom meste.

Základné informácie – Banská Bystrica:

– cena kurzu je 239 € / účastníčka
– počet účastníčok: 7 – 14
– doba trvania: 3 bloky po 6 hodín cez víkend
– dátum: pripravujeme ďalší termín
– čas: od 10:00 do 16:00 hod.
– miesto konania: Dracula Gym – Rudohorská 31, 974 11 Banská Bystrica
– na kurze sa Vám budú venovať dvaja inštruktori 
V prípade záujmu skupiny je možné kurz usporiadať aj v inom meste.

Objednajte si kurz teraz

Napíšte nám cez kontaktný formulár, pošlite nám email na info@otus.sk alebo nás kontaktujte telefonicky na +421 910 321 112 a objednajte si kurz hneď teraz.

Kontaktný formulár

3 + 7 =